Problemy dermatologiczne chorych po przeszczepieniu narządów

Nowe

Jacek Szepietowski, Bolesław Rutkowski, Beata Imko-Walczuk, Alicja Dębska-Ślizień 

Rok wydania2014
Oprawatwarda
Ilość stron348
Format164 x 235 mm
ISBN978-83-61415-23-7

Aktualnie brak tego produktu w magazynie.

Poleć znajomemu

50,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 60,00 zł

Jest to pierwsza polska książka dotycząca problemów dermatologicznych u chorych po przeszczepieniu narządów. Powyższa monografia jest skierowana nie tylko do lekarzy dermatologów, transplantologów, nefrologów oraz lekarzy innych specjalności, ale również do zespołów pielęgniarskich biorących udział w procesie terapeutycznym chorych po transplantacjach.
W poszczególnych rozdziałach książki znajdują się informacje o czynnikach ryzyka, etiopatogenezie nowotworów skóry, charakterystyce najczęstszych zmian nowotworowych i łagodnych, formach leczenia miejscowego i ogólnego oraz sposoby profilaktyki tych zmian.
Książka jest bogato ilustrowana. Podręcznik wpisuje się w obserwowany na świecie rozwój odrębnej dziedziny wiedzy zwanej dermatologią transplantacyjną. Wydawane są oddzielne podręczniki poświęcone tej tematyce, skierowane zarówno do chorych, jak i lekarzy, a w Europie istnieje organizacja Skin Care in Organ Transplant Patients (SCOPE), skupiająca dermatologów zajmujących się tą tematyką. Zainteresowanie tą tematyką wynika z faktu, że nowotwory złośliwe są drugą, po chorobach układu sercowo-naczyniowego, przyczyną zachorowalności i śmiertelności u chorych po transplantacji narządów. Około 20% chorych będących 10 lat po transplantacji rozwija jakiś nowotwór i najczęściej jest to nowotwór skóry. Chorych po transplantacjach dotykają również infekcyjne i jatrogenne powikłania dotyczące skóry i tym zagadnieniom również poświęcone są odpowiednie rozdziały w książce.

SPIS TREŚCI

1. Medycyna transplantacyjna
2. Przeszczepianie narządów a nowotwory skóry
3. Nowotwory skóry u chorych po przeszczepieniu narządów
4. Profilaktyka i leczenie
5. Łagodne zmiany skórne u chorych po przeszczepieniu narządów
6. Zakażenia grzybicze skóry, błon śluzowych i przydatków

Podobne produkty