Wczesne i późne odczyny popromienne. Zapobieganie i leczenie

Nowe

Autorzy:

Gokhan Ozyigit    Ugur Selek

Redaktorzy wydania polskiego:

Joanna Topczewska

Dorota Gabryś

Monika Rucińska

Piotr Saniewski

Konrad Pawlewicz

Mateusz Dąbkowski

Wojciech Kamzol

Rok wydania2022
Oprawatwarda
Ilość stron400
Format200 x 275 mm
ISBN978-83-7846-152-4

Poleć znajomemu

198,00 zł Cena detaliczna

Niniejsza książka jest opartym na dowodach naukowych przewodnikiem poświęconym zapobieganiu i leczeniu wczesnych i późnych odczynów popromiennych powstających w trakcie leczenia pacjentów z nowotworami złośliwymi.

Każdy rozdział poświęcony jest wybranej lokalizacji anatomicznej i dostarcza informacji na temat anatomii prawidłowej zobrazowanej na przekrojach tomografii komputerowej, sposobów konturowania objętości narządów zdrowych. Podane są również zalecenia dotyczące dawek tolerancji dla zdrowych narządów.

Ponadto omówiony jest mechanizm powstawania odczynów popromiennych oraz możliwości ich zapobiegania i leczenia. Dostarczone informacje pomogą w planowaniu leczenia energią jonizującą oraz realizacji radioterapii techniką radioterapii z modulacją intensywności wiązki i radioterapii stereotaktycznej. Zebrany zasób wiedzy umożliwi również wybranie odpowiednich, opartych na dowodach naukowych metod leczenia wczesnych i późnych odczynów popromiennych, biorąc pod uwagę specyficzną dla narządów patofizjologię uszkodzeń popromiennych. Książka napisana jest przez uznanych ekspertów i zawiera liczne, wysokiej jakości ilustracje. Publikacja będzie idealną pomocą dydaktyczną dla praktykujących radioterapeutów, onkologów klinicznych, stażystów, rezydentów i pielęgniarek.

Podobne produkty