Fizjologia skóry. Teoria i praktyka

Nowe

Z.D. Draelos, P.T. Pugliese


Redakcja wydania I polskiego:

B. Pytrus, E. Chlebus

Rok wydania2014
Oprawamiękka
Ilość stron694
Format164 x 235 mm
ISBN978-83-7846-032-9

Poleć znajomemu

175,00 zł Cena detaliczna

Fizjologia skóry, teoria i praktyka to nie podręcznik, ale kompendium nowej wiedzy, z którą powinni zapoznać się dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej, a także lekarze rodzinni, interniści, kardiolodzy, reumatolodzy i inni specjaliści. Pozycja ta polecana jest również kosmetyczkom, kosmetologom oraz wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się problemami skórnymi. Zakres poruszanych w niej tematów jest bowiem o wiele szerszy, niż sugeruje tytuł. W książce zawarto obszerny opis nie tylko zagadnień dotyczących fizjologii skóry, lecz także – czy może przede wszystkim – filozofii życia, która służy zdrowiu i urodzie. Filozofii, którą już od kilku dobrych lat pacjenci wykazują coraz większe zainteresowanie. 

Autorzy tej książki to para znakomitych amerykańskich lekarzy specjalizujących się w medycynie anty-aging. Są praktykami, którzy leczenie pacjentów łączą z pracą naukową i publikacjami w prestiżowych pismach branżowych. Przekazują oni wiedzę unikatową, jakiej nie zawierały wcześniej żadne podręczniki. Równie szczegółowo autorzy omawiają zabiegi odmładzające Dopiero teraz na temat stosowania retinoidów, pilingów, zabiegów laserowych czy mikrodermabrazji zgromadzono wystarczająco dużo danych potwierdzających ich skuteczność. Nadeszła zatem pora, aby zapoznać z nimi większe grono specjalistów i uświadomić lekarzom, że nie służą one wyłącznie odmładzaniu, lecz także leczeniu wielu chorób skóry. 
Książka zawiera bardzo aktualne informacje, ponieważ podstawowe  wiadomości, które można znaleźć w wielu podręcznikach dermatologii, autorzy uzupełnili o dokonania i odkrycia z ostatnich lat. Warto dodać, że dotyczą one zarówno niechirurgicznych metod odmładzania, jak i sposobów poprawiania kondycji skóry za pomocą hormonów, nutriceutyków czy po prostu diety. Myli się jednak ten, kto sądzi, że Fizjologia skóry służy głównie popularyzacji zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Autorzy dołożyli starań, aby pokazać zabiegi, które mają już w pełni udowodnione działanie, nad którymi dopiero prowadzi się badania i których skuteczność podawana jest w wątpliwość. Poruszają najbardziej dyskusyjne tematy, np. dotlenianie skóry czy choroby powstające w wyniku działania promieni słonecznych. Z tej znakomitej książki wynika jedna ważna konkluzja: w świetle najnowszych osiągnięć medycyny odmładzanie to dziedzina, w której swobodnie może się poruszać tylko ten, kto opanuje szeroki zakres wiedzy specjalistycznej.
SPIS TREŚCI:
Przedmowa do wydania polskiego
Przedmowa
Wprowadzenie
NAUKA
1. Funkcjonowanie zdrowej skóry
2. Proces złuszczania, oczyszczanie i nawilżanie
3. Przydatki
4. Układ limfatyczny
5. Pigmentacja
6. Podstawowa chemia życia
7. Biochemia
8. Wolne rodniki i skóra
9. Wpływ słońca na skórę
10. Wirusy i infekcja
11. Elastyna, kolagen, peptydy i zdrowie skóry
12. Biologiczna rola tlenu
13. Podstawy nauki o laserach
ZASTOSOWANIE
14. Immunologia a pielęgnacja skóry
15. Jak powstają zmarszczki
16. Trądzik i pielęgnacja skóry
17. Zaburzenia skóry spowodowane wpływem słońca
18. Toczeń rumieniowaty układowy. Problemy skóry wrażliwej na słońce oraz czynniki uwrażliwiające
19. Mężczyźni i kobiety: różnice fizjologiczne
20. Estrogeny i fitoestrogeny
21. Skóra w czasie menopauzy i okresie okołomenopauzalnym
22. Nowe koncepcje dotyczące procesu starzenia
23. Kosmeceutyki
24. Witaminy i nutraceutyki
25. Naukowe podstawy peelingów chemicznych
26. Mikrodermabrazja
27. Lasery
28. Chemodenerwacja
29. Wypełniacze
30. Cellulit
31. Proces glikacji
32. Wpływ glikacji na skórę
33. Śroski pochodzenia roślinnego stosowane doustnie i miejscowo oraz ziołolecznictwo
34. Resweratrol: prawdziwy produkt przeciwstarzeniowy
35. Zapobieganie infekcjom w profesjonalnej pielęgnacji skóry
Wykaz haseł
Indeks

Podobne produkty