Tietz. Medycyna Laboratoryjna w praktyce. Przypadki kliniczne. Tom I

Nowe

Mitchell G. Scott, Ann M. Gronowski, Charles S. Eby 

Redakcja wydania I polskiego:

Mieczysław Woźniak

Rok wydania2014, dodruk 2018
Oprawamiękka
Ilość stron408
Format168 x 238 mm
ISBN978-83-7846-047-3

Poleć znajomemu

115,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 130,00 zł

Klasyka Diagnostyki Laboratoryjnej TIETZ. Przypadki kliniczne.

Wydany po polsku w 2 tomach.

Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów – diagnozę, rokowanie i długookresowe planowanie terapii.

  • Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny  laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.
  • Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.
  • Opis każdego przypadku rozpoczyna sie od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.
  • Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.
  • Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak równiez w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.

Podobne produkty