Techniki badania palpacyjnego - Wydanie II rozszerzone i zaktualizowane

Nowe

Anatomia topograficzna narządu ruchu w praktyce fizjoterapeutycznej

Bernhard Reichert, przy współpracy Wolfganga Stelzenmuellera oraz Omera Matthijsa
Redakcja naukowa wydania polskiego:

Krzysztof Gieremek, Edmund Zabawski

Rok wydania2018
Oprawatwarda
Ilość stron416
Format210 x 290 mm
ISBN978-83-7579-231-7

Poleć znajomemu

106,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 119,00 zł

W niniejszej edycji uzupełniono źródła, w których znajdują się informacje na temat anatomii, biomechaniki i patologii kończyn. Jest to niezbędne w czasach, gdy fizjoterapia oparta na dowodach zaczyna wpływać na nasze podejście do nauczania. Podczas rewidowania i redagowania nowego materiału wyeliminowano kilka nieścisłości i zmodyfikowano wiadomości z perspektywy nowych, naukowych informacji patoanatomicznych.

Ten bogato ilustrowany przewodnik po technikach badania palpacyjnego ułatwia zrozumienie anatomii topograficznej – pokazuje krok po kroku, jak odnaleźć i rozróżnić poszczególne struktury ciała.

Kolorowe fotografie przedstawiają modele ze szczegółowo naszkicowanymi na skórze strukturami mięśni, kości i ścięgien. Ukazują dokładnie, w jakiej okolicy i w jaki sposób przeprowadzać badanie palpacyjne. Uzupełnieniem są kolorowe rysunki prezentujące znaczenie funkcjonalne każdej okolicy anatomicznej.

Zalety przewodnika:

• szczegółowo omówiono części ciała – kończyny górne i dolne, tułów, a także głowę 
• zamieszczono ponad 850 kolorowych fotografii i rysunków, co czyni go szczególnie przydatnym dla wzrokowców 
• wskazówki i rady m.in. na temat ułożenia palców i stopnia ucisku zostały w tekście wyróżnione, dzięki czemu można je łatwo odnaleźć
• na końcu każdego rozdziału umieszczono zadania kontrolne, które pomogą czytelnikom w samoocenie i powtórzeniu materiału

Techniki badania palpacyjnego: anatomia struktur powierzchownych dla fizjoterapeutów umożliwią zarówno studentom, jak i terapeutom zajmującym się fizjoterapią czy osteopatią poszerzenie wiedzy z anatomii topograficznej i doskonalenie technik terapeutycznych.

Bernhard Reichert, M, PT, MT, BSC PT jest specjalistą fizjoterapii , specjalistą w zakresie masażu leczniczego   (VPT Academy, Fellbach, Niemcy).

Podobne produkty